• Krúžky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krúžky.

Tento mesiac sme už mali krúžky. Prinášame Vám prehľad krásnych ručných prác, ktoré urobili Vaše deti.

• Charitatívna akcia- Mary´s meals

• Nedávno sme Vám písali, že sme sa zapojili do tejto charitatívne akcie, kde sa zbierajú veci pre deti v Afrike. Všetkým, ktorí ste sa zapojili, veľmi pekne ďakujeme. Ak ešte niekto má záujem, ešte tak môže urobiť.  Jedna naša žiačka nám povedala, že jej starká ju naučila, že ten kto  daruje, bude obdarovaný tiež. Veľmi pekná myšlienka.

• Ukáž, ako zdravo žiješ a vyhraj!

• Pre školy, ktoré boli zapojené v projekte Čerstvé hlavičky, bola vyhlásená nová súťaž, do ktorej sme sa spoločne zapojili. Spoločnými silami sa nám podarilo vytvoriť takýto plagát, ktorý sme zaslali do súťaže. Tak nám už len držte palce.

• Jeseň

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jeseň.

Pribudla nám krásna jesenná výzdoba, ktorú zhotovili Maňa Hitková a Stanka Káčerová. No veď pozrite sa.

• Energoland

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Energoland.

Dnes sa naši žiaci zúčastnili exkurzie v elektrárni v Mochovciach. Veľmi sa nám tam páčilo. Dozvedeli sa hravou formou, ako sa vyrába elektrina, aké elektrárne ešte poznáme a veľa zaujímavých vecí. Všetci boli odmenení drobnými darčekmi.

• Vážení rodičia!

Chceme Vás poprosiť, aby ste boli v dnešnej dobe obozretní a dávali pozor na to, čo Vaše deti sledujú na INTERNETE. Pozrite sa občas do histórie, aby ste zistili, čo Vaše deti na Internete robia a sledujú, aby ste mohli včas zasiahnúť. Chceme Vás upozorniť, že vy ako rodičia viete použiť rodičovský zámok, aby sa nemohli na neprístupné stránky a hry dostať. Zabráňme tak spoločne tomu, aby sa deti na takéto stránky pozerali.

• Adoptuj si kravičku

• Naša škola sa zapojila do projektu -   ,,Adoptuj si kravičku" . Každá trieda má svoju kravičku, ktorá naozaj žije na farme v Kozárovciach. O kravičku sa deti každý deň starajú, musia ju nakŕmiť, dať jej piť, starať sa o čistotu, pohrať sa s ňou. Za túto činnosť dostávajú body. Body sme získali aj za to, že si kravičku vyfarbili a urobili jej z opadaného lístia čelenku, urobili sme aj kvíz, kde museli odpovedať na jednoduché otázky o kravičkách, mliečnych výrobkoch a pod. Takéto úlohy budú dostávať počas celého školského roka - každý mesiac. Ako sa nám bude dariť Vás budeme informovať. Ak chcete pomáhať aj vy, tak nám posielajte kódy z mliečnych výrobkov. Stačí ho odfotiť a poslať do skupiny, alebo priamo naskenovať v aplikácii.  Na všetky otázky Vám v škole odpovieme a poradíme.

• Výstavka LEGA a iných hračiek

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výstavka LEGA a iných hračiek.

Chceli sme Vám ukázať, aké šikovné deti máme v našej škole. Ich výtvory, ktoré poskladali z LEGA, sú nádherné. No veď ste videli, keď ste nás navštívili. No v škole máme aj deti, ktoré sú šikovné v spievaní, v recitovaní, kreslení.

• Zelená fáza

• Od  4. 10. 2021 sa škola nachádza v zelenej fáze „Školského COVID semaforu“.

Zelená fáza predstavuje stav, kedy v škole:

a) nie je žiadna osoba s podozrením na ochorenie COVID-19 (t.j. žiadna osoba na škole nebola úzkym kontaktom osoby pozitívnej na ochorenie COVID-19),

b) je jedna alebo viac osôb podozrivých na ochorenie COVID-19 (t.j. jedna alebo viac osôb sú v karanténe, lebo mimo školy prišli do kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19).

• Stravné na mesiac október.

Nezabudnite,treba uhradiť do desiateho októbra.

Od pondelka 20. 9. 2021 sa okres Zlaté Moravce nachádza v oranžovej farbe semaforu. Rodič predkladá Vyhlásenie o bezpríznakovosti. (Stiahnite tu: Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx ). Toto vyhlásenie môžete podať elektronicky cez Edupage, ak máte zriadené rodičovské konto. Toto vyhlásenie rodič predkladá po každom prerušení dochádzky žiaka do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov).

• Exkurzia - Zlaté Moravce

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia - Zlaté Moravce.

V piatok 10. septembra sme navštívili Požitavskú výstavu drobných zvierat v Zlatých Moravciach. Deti videli množstvo krásnych domácich zvierat, naučili sa veľa  o tom, ako sa o ne treba starať, čím ich treba kŕmiť a podobne. Na záver si vybrali tombolu. Bol to veľmi pekný deň.

• Otvorenie nového školského roka 2021/2022

• Slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční 02.09.2021 v budove ZŠ Martin nad Žitavou o 8.00 hod.

Do budovy môžu prísť aj rodičia žiakov 1.ročníka.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti odošlite cez Edupage. Rodičia prváčikov ho vypíšu v škole.

Naďalej platí, že žiak musí mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom.

Tešíme sa na Vás.