• Prvý sneh

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý sneh.

Dnes sa ukázal prvý sneh a deti na telesnej výchove ho využili tak, ako sa najlepšie dalo. A že sa im to podarilo, posúďte ako sa vynašli.

• Sprievodca prírodou

• Slovensko je krajina bohatá na prírodné krásy a rozmanité biotopy plné zaujímavej fauny a flóry. Spoznať našu prírodu v ranom veku je základom pre to, aby sme ju po celý život mali radi, chránili ju a starali sa o ňu. A ako sa o nej učiť lepšie než zábavnou formou? Práve takúto súťaž sme absolvovali s obchodným domom KAUFLAND. Zapojili sa všetky triedy a šťastie sa tentoraz usmialo na tretiakov.

5x hmyzí hotel

ZŠ Martin nad Žitavou 110, Martin nad Žitavou, Trieda: 3.
            Spojená škola internátna Sama Chalupku 315/16, Kremnica, Trieda: I. B - 3.ročník
            Špeciálna základná škola Zápotockého 127, Hnúšťa, Trieda: 4.
            ZŠ s MŠ Alej 429/6, Hul, Trieda: 2. a 3. trieda (spojené ročníky)
            ZŠ s MŠ Komenského 133, Šoporňa, Trieda: III. B

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda.

V decembri sa konal 44. ročník školského kola matematickej súťaže - PYTAGORIÁDY, mali sme troch úspešných riešiteľov, ktorí nás budú reprezentovať aj v okresnom kole. Z tretieho ročníka to bol Filipko Šabo, zo štvrtého ročníka Leuška Káčerová a Lukáško Sekretár. Blahoželáme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko.

V piatok 9.12.2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese povesti,, Šaliansky Maťko". Do okresného kola nás pôjde reprezentovať EMKA REŽOŇOVÁ. Gratulujeme a želáme jej veľa úspechov.

• Zimná výzdoba

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zimná výzdoba.

Vianoce a zima sa už blížia, svedčí o tom aj naša výzdoba, s ktorou sme chceli spríjemniť čakanie na VIANOCE. Ďakujeme všetkým, ktorí sa svojimi šikovnými ručičkami o to pričinili.

V nedeľu- 4.12. 2022 nás po dlhej dobe navštívil Mikuláš. Bolo to milé stretnutie nielen s Mikulášom , ale aj s rodičmi a ďalšími hosťami. Deti si pripravili program, ktorým všetkých potešili a vyslúžili si obrovský potlesk a pochvalu od Mikuláša.

• Vianočné divadielko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné divadielko.

V piatok nás pozvali pani učiteľky na divadielko, ktoré sme si spolu s nimi pozreli. Bolo o VIANOCIACH, o tom ako sa deti na na VIANOCE tešia, čo si želajú. Bolo to veľmi milé a poučné. Deti sa zapájali do samotného deja a veľmi sa tešili.

Advent je obdobie vymedzené kresťanskými pravidlami. Spravidla ide o štyri týždne pred Štedrým dňom. Advent 2022 sa tak začína 27. novembra tohto roka prvou adventnou nedeľou. Posledná adventná nedeľa je potom 18. decembra. Aj v našej škole sme si toto obdobie pripomenuli a vysvetlili. Aby sa deťom lepšie čakalo, každý deň si otvoria vrecúško s prekvapením. No a dnes bolo vrecúško prvé a radosť veľká.

• Zmena platenia stravného.

Oznam o zmene výšky stravy od 01. 01. 2023 Vzhľadom k zvyšovaniu cien potravín, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydalo s účinnosťou od 01. 01. 2023 nové finančné pásma na nákup potravín na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov. Pre stravovanie zamestnancov školy, školských zariadení a iných fyzických osôb je určené finančné pásmo B. Pre stravovanie detí v MŠ a žiakov ZŠ je určené finančné pásmo A. 4. finančné pásmo A : ZŠ : 1,90 €/obed MŠ: 2,30 €/obed / celodenná strava / desiata 0,55 €, obed 1,30 €, olovrant 0,45 € / Zamestnanci (FP-B): 2,30 € / 2,30 € obed + 0,30 € réžia / Všeobecné záväzné nariadenie č. 1/2023 nájdete na stránke obce : www.martinnadzitavou.sk

FP_-A.pdf​​​​​​​