• 21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu

• Prečo si v tento deň obúvame rozdielne ponožky?

Ponožky boli symbolicky vybrané preto, lebo pri troche fantázie pripomína ich tvar chromozómy. V tento deň si preto na každú nohu obúvame ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia - líšia sa farbou, vzorom či veľkosťou. Tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, ale aj to, že ich podporujeme a ich inakosť chápeme. A presne tak, ako aj pár zdanlivo nesúrodých ponožiek dobre plní funkciu a zahreje nohy, tak aj ľudia s Downovým syndrómom k nám – bežným ľuďom patria, obohacujú naše životy, sú neodmysliteľnou súčasťou rodín, školských kolektívov, športových družstiev, divadelných a tanečných súborov – ich inakosť ich nesmie diskriminovať a segregovať na perifériu. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že chápeme, že inakosť je normálna a patrí do nášho života. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že ju akceptujeme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

Dnes sa v našej škole konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Je to recitačná súťaž v prednese poézie a prózy. Do okresného kola postúpili:

Filipko Šabo- prednes poézie

Filipko Mankovecký - prednes prózy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Konečne sa deti dočkali po dlhom čase ich obľúbeného KARNEVALU. Masiek bolo naozaj neúrekom, deti sa bavili výborne a tombola potešila naozaj všetkých. Ešte raz ďakujeme, že ste prišli a ďakujeme aj za to, že ste prispeli do tomboly.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko.

Okresné kole súťaže v prednese povesti ,, Šaliansky Maťko" sa konalo 26.1.2023 v ZŠ Mojmírova v Zlatých Moravciach. Našu školu reprezentovala Emka Režoňová. Veľmi pekne jej ďakujeme.

• Prvý sneh

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý sneh.

Dnes sa ukázal prvý sneh a deti na telesnej výchove ho využili tak, ako sa najlepšie dalo. A že sa im to podarilo, posúďte ako sa vynašli.

• Sprievodca prírodou

• Slovensko je krajina bohatá na prírodné krásy a rozmanité biotopy plné zaujímavej fauny a flóry. Spoznať našu prírodu v ranom veku je základom pre to, aby sme ju po celý život mali radi, chránili ju a starali sa o ňu. A ako sa o nej učiť lepšie než zábavnou formou? Práve takúto súťaž sme absolvovali s obchodným domom KAUFLAND. Zapojili sa všetky triedy a šťastie sa tentoraz usmialo na tretiakov.

5x hmyzí hotel

ZŠ Martin nad Žitavou 110, Martin nad Žitavou, Trieda: 3.
            Spojená škola internátna Sama Chalupku 315/16, Kremnica, Trieda: I. B - 3.ročník
            Špeciálna základná škola Zápotockého 127, Hnúšťa, Trieda: 4.
            ZŠ s MŠ Alej 429/6, Hul, Trieda: 2. a 3. trieda (spojené ročníky)
            ZŠ s MŠ Komenského 133, Šoporňa, Trieda: III. B

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda.

V decembri sa konal 44. ročník školského kola matematickej súťaže - PYTAGORIÁDY, mali sme troch úspešných riešiteľov, ktorí nás budú reprezentovať aj v okresnom kole. Z tretieho ročníka to bol Filipko Šabo, zo štvrtého ročníka Leuška Káčerová a Lukáško Sekretár. Blahoželáme.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko.

V piatok 9.12.2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese povesti,, Šaliansky Maťko". Do okresného kola nás pôjde reprezentovať EMKA REŽOŇOVÁ. Gratulujeme a želáme jej veľa úspechov.

• Zimná výzdoba

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zimná výzdoba.

Vianoce a zima sa už blížia, svedčí o tom aj naša výzdoba, s ktorou sme chceli spríjemniť čakanie na VIANOCE. Ďakujeme všetkým, ktorí sa svojimi šikovnými ručičkami o to pričinili.

V nedeľu- 4.12. 2022 nás po dlhej dobe navštívil Mikuláš. Bolo to milé stretnutie nielen s Mikulášom , ale aj s rodičmi a ďalšími hosťami. Deti si pripravili program, ktorým všetkých potešili a vyslúžili si obrovský potlesk a pochvalu od Mikuláša.