• Pečenie medovníčkov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pečenie medovníčkov.

Keďže sa blížia VIANOCE, trochu sme si rozvoňali školu vôňou medovníčkov. Práca nás bavila a medovníčky chutili. Ochutnajte aj vy, deti priniesli domov malú vzorku.

• Domestos

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Domestos.

Splnili sme druhú aktivitu, pozrite koľko vírusov a baktérií môžeme mať na neumytých rukách.

• Výzdoba

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výzdoba.

Vďaka šikovným rukám našich kolegýň a rodičov, vznikli takéto krásne práce. No posúďte.

• Vážení rodičia!

RÚVZ v Nitre, rozhodol prerušiť prezenčné vyučovanie  v našej škole, z dôvodu pozitívneho prípadu. Prerušenie bude od 30.11.2021- do do 5.12. 2021. Do školy nastúpime v pondelok 6. 12. 2021. Do školy nastúpia žiaci, ktorí nemajú nijaké príznaky. V pripade, že niekto ochorie, oznámte to hneď svojim triednym učiteľom. Zajtra dostanete cez stránku EDUPAGE úlohy, ktoré je potrebné urobiť, odfotiť a poslať svojim učiteľom. Od štvrtku sa spojíme online cez edupage. Keďže žiaci prvej triedy ešte nemajú skúsenosti učenia online, dostanú aj vo štvrtok a v  piatok úlohy cez stránku. V pondelok, keď sa vrátime, urobíme s rodičmi prvákov spojenie cez ZOOM a všetko si vysvetlíme. Želám si, aby sme to prežili pokojne a v zdraví.

• Prekvapenie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prekvapenie.

Včera bola prvá adventná nedeľa a nás po príchode do školy čakalo veľmi milé prekvapenie. V triedach sa nám objavil veľký Mikuláš s okienkami, v ktorých sa všeličo nachádza. Každý deň až do Vianoc, si takto budeme spríjemňovať deň a tešiť sa na VIANOCE:

• Aktualizácia organizácie výchovno- vzdelávacieho procesu

• Vážení rodičia,

od 29.11.2021 sú platné nové pravidlá. Bolo vydané nové rozhodnutie ministra školstva a aktulizovaný Školský semafor (obe v prílohe). Z tých najdôležitejších dávame do pozornosti tieto:

1. Vianočné prázdniny budú v termíne od 20.12.2021 do 7.1.2022.

2. Povinné nosenie prekrytia horných dýchacích ciest počas celého vyučovania.

3. Ak sa  žiak nezúčastní výchovy a vzdelávania v škole počas obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania aktuálne platným uznesením vlády Slovenskej republiky, považuje sa to za ospravedlnenú neprítomnosť.

4. Je nutné minimalizovanie miešania žiakov. Nastane zmena v rozvrhoch, sledujte EDUPAGE. Krúžková činnosť, kde sa stretávajú žiaci z rôznych tried, nebude prebiehať.

5. Rodič má povinnosť nahlasovať vykonanie Ag samotestu škole prostredníctvom triedneho učiteľa cez EDUPAGE. Trieda žiaka, ktorý mal pozitívny výsledok Ag samotestu ostáva doma – nemôže ísť do školy. Všetci žiaci, ktorí boli v úzkom kontakte so žiakom s pozitívnym výsledkom Ag samotestu za posledné 2 dni od jeho testovania alebo od objavenia sa prvých klinických príznakov (okrem tých, ktorí majú výnimku z karantény a neprejavujú príznaky COVID-19), kontaktujú svojho všeobecného lekára a prihlásia sa na PCR test cez korona.gov.sk.

6. O možnosti objednania ďalších samotestov vás budeme informovať.

7. Zatiaľ nie je podmienený nástup žiakov do školy samotestovaním.

Na záver Vám chceme poďakovať za spoluprácu v tomto náročnom období.

Rozhodnutie_z_25.11.2021.pdf

Skolsky_semafor_z_26.11.2021.pdf​​​​​​​

S radosťou v srdci vám oznamujeme, že krásavec veniec je na svete 🙂 Čaká nás advent 2021 a symbolicky si ho môžeme zviditeľniť aj týmto vencom na dvore našej školy. Keďže advent je vždy časom očakávania a má ľudí spájať bližšie s Bohom, teda aj bližšie s ľuďmi, a to sa aj týmto vencom podarilo. Chcem, v mene celej ZŠ poďakovať všetkým, čo sa pričinili svojou časťou. Takže VĎAKA. Každý má na ňom svoj podiel, takže vďaka za ochotu pomôcť, za konštrukciu, nákupy či dovoz materiálov a čečiny, aranžovanie a pod. Prajem vám požehnaný čas očakávania najväčšej LÁSKY práve láskou k blížnym.

• Samotesty

• Vážení rodičia, chceme Vás touto cetou poprosiť, aby ste od pondelka pravidelne začali dva- krát testovať svoje deti samotestami, ktoré ste si prevzali. Vieme, že testovanie nie je povinné, no navzájom budeme chrániť seba aj našich rodinných príslušníkov. Cez edupage nám posielajte vyhlásenie o testovaní. Test fotiť nemusíte, je to na Vašom slove.

ĎAKUJEME!

• Nové pravidlá

• 262 VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest

vyhlaska_262.pdf​​​​​​​

• Nová súťaž

• Vážení rodičia, prichádzame s novou súťažou, kde môžete  spoločne s deťmi opäť tráviť spoločne čas. Vašou úlohou bude vytvoriť čo najkrajšiu VIANOČNÚ OZDOBU. Budeme si vážiť každú prácu, či ju urobíte spoločne alebo len dieťa samostatne. Prajeme Vám príjemne strávené chvíle.

• Šarkany

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šarkany.

Počas týchto dní sme si skrášlili školu prácami detí, ktoré vytvorili neskutočne krásne šarkany. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Tento rok sa mimoriadne vydarili.

• Adoptuj kravičku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Adoptuj kravičku.

Tak a je tu ďalší mesiac a aj ďalšia úloha v našom projekte ADOPTUJ KRAVIČKU. Tentokrát mali deti nakresliť svoje obľúbené mliečne výrobky a zvládnuť kvízové otázky. Všetky úlohy sme zvládli na 100%